Z przewodnikiem po wąskich torach

W najbliższą środę, tj. 3 lipca 2019 r. rusza druga edycja wakacyjnej akcji promocyjnej pod nazwą " Z przewodnikiem po wąskich torach". W każdą wakacyjną środę, aż do końca sierpnia Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z wycieczki krajoznawczej po gminie Rewal. Oferta przeznaczona jest dla turystów, którzy chciałby poznać historię regionu i ciekawostki, związane z miejscowościami, przez które wiedzie trasa nadmorskiej kolejki.

Aby wziąć udział w wycieczce,  nie trzeba zgłaszać swojego udziału, wystarczy kupić bilet przejazdowy i wsiąść do odpowiednio oznakowanego wagonu, w którym znajdować się będzie licencjonowany przewodnik PTTK. Pociąg odjeżdża z dworca w z Pogorzelicy, w każdą wakacyjną środę o godz. 14:10. Już z chwilą odjazdu pociągu przewodnik opowiadać będzie o walorach turystycznych i atrakcjach miejscowości, przez które aktualnie przejeżdża pociąg. Na kolejnych stacjach do wycieczki dołączać będą kolejni turyści, którzy wsiądą do pociągu według regularnego rozkładu jazdy (Pogorzelica Sandra 14:15, Niechorze Gł. 14:21, Niechorze Lat. 14:35, Śliwin 14:25, Rewal 14:41).

 

Po osiągnięciu stacji końcowej w Trzęsaczu uczestnicy wycieczki utworzą grupę zorganizowaną i wraz z przewodnikiem udadzą się szlakiem ciekawych atrakcji turystycznych. Na trasie wycieczki znajdują się m.in. kościół neogotycki z 2. połowy XIX, park pałacowy z zabytkowym drzewostanem oraz ruiny średniowiecznego kościoła na klifie. Na zakończenie, przy ruinach kościoła w Trzęsaczu przeprowadzony zostanie krótki quiz wiedzy o gminie Rewal, z pytaniami, dotyczącymi miejsc i atrakcji, omawianych w trakcie trwania wycieczki. Zwycięzca quizu otrzyma nagrodę w postaci upominków, ufundowanych przez Nadmorską Kolej Wąskotorową oraz partnerów projektu: Motylarnię w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu oraz Gminę Rewal.

Po zakończeniu wycieczki uczestnicy będą mogli indywidualnie powrócić wąskotorówką ze stacji w Trzęsaczu, według regularnego rozkładu jazdy (odjazd w kierunku Pogorzelicy o godz. 17:00).

Uwaga: Nadmorska Kolej Wąskotorowa informuje, że nie prowadzi przedsprzedaży biletów i rezerwacji miejsc w pociągu oraz nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie i bezpieczeństwo poszczególnych uczestników wycieczki.

Serdecznie zapraszamy.

 Regulamin wycieczki

1. W wycieczce z przewodnikiem mogą wziąć udział turyści indywidualni. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ważnego biletu przejazdowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej (indywidualnego lub rodzinnego w jedną lub w obie strony). 

2. Uczestnicy wycieczki nabywają bilety przejazdowe we własnym zakresie, w regularnych cenach, według aktualnego cennika Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o.

3. Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie prowadzi przedsprzedaży biletów i rezerwacji miejsc w pociągu dla uczestników wycieczki.

4. Pilotem wycieczki jest licencjonowany przewodnik PTTK.

5. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są przestrzegać zasad regulaminu i postępować zgodnie z zaleceniami i poleceniami pilota wycieczki.

6. Wycieczka rozpoczyna się z chwilą odjazdu pociągu ze stacji w Pogorzelicy (godz. 14:10) i kończy się przy ruinach kościoła na klifie w Trzęsaczu. O oficjalnym zakończeniu wycieczki uczestników informuje przewodnik.

7. Po dotarciu pociągu do stacji końcowej w Trzęsaczu uczestników wycieczki prosimy o zameldowanie się u przewodnika wycieczki.

8. W trakcie trwania wycieczki uczestników uprasza się o poruszanie się w zwartej grupie i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

9. Podczas zwiedzania należy zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami kultury, unikać głośnych rozmów, palenia tytoniu i zakłócania porządku publicznego.

10. W przypadku naruszania zasad regulaminu, osoby nieprzestrzegające zaleceń pilota proszone będą o odłączenie się od grupy.

11. Po zakończeniu wycieczki uczestnicy wracają we własnym zakresie, pamiętając, że ostatni kurs powrotny koleją wąskotorową z Trzęsacza jest o godz. 17:00.

12. Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. oraz przewodnik wycieczki nie ponoszą odpowiedzialności za zachowanie i bezpieczeństwo poszczególnych uczestników wycieczki.